/ iStock/Getty Images
През денонощието през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Облачността ще е значителна, след обяд купесто-дъждовна. Ще има краткотрайни, на места интензивни и значителни по количество, валежи от дъжд, придружени с гръмотевични бури. Ще има условия за градушки. Максималните температури ще са между 17 и 22 градуса.

Атмосферното налягане ще се понижава и ще бъде малко по-ниско от средното за месеца.

По Черноморието облачността ще е значителна, след обяд купесто-дъждовна. Ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени от гръмотевични бури. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималните температури на въздуха ще са 17-19 градуса, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Над планините ще бъде облачно, по високите части и мъгливо. На много места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, в Рило-Родопската област - временно интензивни и значителни по количество. Над 2000 метра ще вали сняг. Ще духа умерен северозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 9 градуса, на 2000 метра - около 3 градуса.

Подробна информация за времето днес и прогнозата за десет дни напред вижте на Sinoptik
БТА, НИМХ