Обстановката след валежите постепенно се нормализира, но екипи продължават работата по остраняване на щетите в различните райони на страната.
Половината част от Хасково ще остане без питейна вода след поройните валежи в региона. Най-тревожно е положението в Свиленград, където има скъсана дига на река Марица.
Една седмица ще продължи сухият режим в Хасково. Причината е, че придошлите води на река Марица заляха всички кладенци на помпена станция Ябълково, от която се захранва половината град. Вода няма в четири квартала в града, за останалите режимът ще настъпи след полунощ. Има опасност и други райони в областта да останат без вода.
Река Марица наводни граничния пункт „Капитан Андреево”. Пътят към него остава затворен. Шофьорите на седемдесетте ТИР-а, които не могат да преминат заради наводнения път, не желаят да напуснат българския пункт. Беше им предложено да се върнат на турска територията през пункта Капъкуле и отново да влязат в България през пункта Лесово-Хамзабейли. Шофьорите предпочитат да стоят на българската граница до спадането на водата и отварянето на Капитан Андреево, защото според тях на другия пункт на българо-турската граница има задръстване и колони от автомобили и тирове, които повече биха ги забавили.
Бедственото положение в община Царево вече е отменено. Пътят Синеморец–Ахтопол e отворен, село Кондолово е без вода, най-големи щети от поройните дъждове понесе село Лозенец. Дъждът в община Царево премина в сняг и по високите места са възможни заледявания. Силният източен вятър и вълнението стихнаха, водите на река Велека свободно се оттичат и започват да спадат. В ромския квартал “Мандрата” в Царево са наводнени 6 бунгала и 2 масивни къщи, в тях живеят 33 души. Там водата е достигнала над 1,20 метра. Деветте семейства са настанени в бунгала в зона „Север”. Осигурени са им одеяла и дюшеци. Нарушено е електрическото захранване в село Фазаново, село Кондолово е без вода. Кметът на Лозенец Димитър Димитров съобщи, че водите в понеделник са били по-високи и от голямото лятно наводнение през миналата година. Най-значими са щетите по северния склон на местността „Тарфа”, в района на лодкостоянките. Там стичащите се порои са отнесли част от насипа между подпорната стена и прилежащата улица. Активизирано е свлачище на бреговия скат на морския бряг на малкия плаж – свлечени са скални и земни маси. Има наводнени хотели и строителни обекти. Отнесена е асфалтовата настилка на моста по стария път преди вилното селище. Скъсан е бетоновият мост на подхода към централния плаж в Лозенец, водата там е отклонена по най-прекия път към морето.