/ Община Елена
Възпитаник на клуба по джудо в Елена стана шампион на Каталуния, съобщиха от Общината.

Мартин Стойков е станал шампион по джудо в категория 60 кг в испанската автономна област Каталуния. На провелото се на 27 март състезание край Барселона младата надежда на бойния спорт е преборила над 25 конкуренти, като това му е осигурило златен медал.

Гордост: Ансамбълът ни оглави класирането с брилянтно изпълнение и рекорд (СНИМКИ/ВИДЕО)

Мартин, който е роден и израснал в Елена, от няколко години живее с родителите си в Испания, където учи и тренира в местния отбор по джудо. Основната част на своите спортни умения и постижения младежът дължи на своя първи и дългогодишен треньор Иван Мирянов от СК "Ипон 87"- Елена.

Благодарение на усиления труд и желязната дисциплина в еленския клуб, той е извоювал редица призови места на родна земя и в страни като Франция, Испания и Андора.

Спечеленият медал от изминалото състезание дава право на участие на Мартин в шампионата на Испания през май.

Там предстои да премери сили с джудисти от цялата страна.