Проверките на таксиметрови фирми и шофьори е бил акцентът в работата на Дирекция "Инспекция по труда" Враца през последните два месеца, съобщи Румен Младенов - директор на инспекцията. Общо 22 фирми са проверени до сега съвместно с Държавната автомобилна инспекция И НАП. В следствие на това повече от 150 шофьори са се регистрирали и вече работят на трудов договор.
Толкова са и шофьорите, които работят от името на фирмите, но за своя сметка. Те ще бъдат следени от НАП за редовно отчитане на доходите си и внасяне на дължимите данъци. Проверките ще продължат докато не бъдат обхванати всички таксиметрови шофьори, а след това Инспекцията по труда съвместно с НАП и ДАИ ще следят за нарушения, които ще се наказват. Санкциите започват от 10 хил. лв., поясни Румен Младенов.