Официалното откриване на Седмицата на гората на територията на Регионално управление на горите - Берковица ще се състои днес на площад “Хр. Ботев” във Враца.
Ще бъдат връчени отличия за лесовъд и горски стражар на годината и ще бъде представена изложба-базар “Природа, лов, риболов и туризъм”, съобщи Илия Каменов заместник-директор на Държавното лесничейство във Враца.
В празничната програма ще бъде включена и демонстрация-състезание на ученици от средните училища по приложно колоездене и озеленяване на градинката пред Драматично-кукления театър.