Ден на отворени врати организира Регионалната инспекция по контрол и опазване на общественото здраве. Гражданите могат да посетят консултативните кабинети за отказване от цигарите, по сексуално и репродуктивно здраве, както и кабинета за превенция от ХИВ /СПИН. Проявата е посветена на 7 април - Световен ден на здравето.
По същия повод и за да отбележат професионалния празник на работещите в здравеопазването, кметът на Враца Войслав Бубев организира празничен коктейл. Той ще започне в 11ч. 30 мин. в Общинския социален комплекс за работа с деца.