Първа копка на Дунав мост - 2
Първа копка на Дунав мост - 2 / netinfo


На 18 май се предвижда да бъде направена първата копка на Дунав мост – 2 с издадено разрешително за строеж от Министерството
на регионалното развитие и благоустройството /МРРБ/. В момента над 30 фирми са закупили документи за участие в търга по изграждане на
прилежащата инфраструктура към моста.


В полза на окончателното финализиране на отчуждителните
процедури и в отговор на молбата на Министерството на
транспорта, кметът д-р Иван Ценов възложи на общинската
дирекция “Административно обслужване на физическите и
юридическите лица” и тя доуточни информацията за
собствениците и техните наследници на отчуждените имоти.


Едновременно с това отдел “Управление на собствеността”
предостави всички материали, поискани от Министерството на
транспорта, и са уточнени всички имоти, подлежащи на
отчуждаване.