Друга новина от вестника: “Управляващите ядат кебапчета, опозицията пие студена вода”. Съставиха комисия по подбора на шефове на “БКС”, “Паркинги и гаражи” и РТВ “Вестител”. Председател на комисията е Светла Кръстева /ГЕРБ/. Между членовете са двама експерти от Общината – Тодор Павлов и Мариела Делчева, един юрист /Ирина Иванова/ и съветниците: Десислава Димитрова /ГЕРБ/, Момчил Младенов /НДСВ/ и Станислав Стаменов /Атака/…
Гласуването беше мъчително – поименно, отделно за всяко дружество и с прегласуване. Така процедурата за шефове на общинските дружества бе открита. Беше дошъл часът за обяд. Всички съветници се упътиха към стола. Само червените съветници не пожелаха да седнат на общинската трапеза. “Управляващите нека си ядат кебапчетата – казаха, ние ще пием по една студена вода”.
“Курбан за Илинден събра 250 жители на Веслец на богата трапеза”. Майсторът Цеко Георгиев, леля Екатерина Иванова и Васил Христов бяха приготвили най-вкусната чорба от 2 агнета и една овца. Като попитах за подправките ми рекоха – “Сакън, ще развалиш времето”, но после ми издадоха тайните подправки – чубрица и магданоз, черен пиперец и най-важното – всичкото месо да ври.
“Като че ли си е надарена от Господ за този ден, каза леля Катя – толкова е вкусна!”. Кметът на Враца поздрави жителите на селото и обеща да работи за едно по-добро бъдеще на Веслец…”Още от есента ще ремонтираме някои от централните улици. Обещавам ви, че ще има и параклис”.