Вестник “Зов за истина” коментира от първата си страница реакцията на общинските съветници във Враца след първата публикация по кръглата маса “СЕВЕР”. Публикацията бе на тема "Качеството и темпа на промените зависят от нас" с автор председателят на Постоянната комисия по Евроинтеграция и инвестиционна политика към Общински съвет - Враца Кирил Петков.
От Общината изкупували вестника, преснимали статията за всички общински съветници, за да я обсъждат. “Щом се казват в очите недостатъците, значи този Кирил Петков ще се кандидатира за кмет, мислят онези със треската.”
Вестникът публикува и следващото мнение по кръглата маса – “Всенародното поклонение на 2 юни да е наистина всенародно”.
В годините на промяната, пише авторът на писмото, се промени отношението към този ден.
Вече студентите не идват на "Околчица", където звучеше тяхната студентска клетва. Не идват от военните поделения, които носят името на "Христо Ботев". Не идва Българска телевизия, поради което Всенародното поклонение се превърна в поклонение на врачани пред подвига на Христо Ботев, неговата чета и падналите за свободата на Отечеството.
От страниците на “Зов за истина” може да се прочете и за приключилото договаряне между РЗОК и лекарите. Медицинското обслужване на населението от Врачанско и през 2007 г. ще бъде обезпечено от 122-ма семейни лекари. Най-голям е техният брой в община Враца - 46 души.
Извънболничната дентална помощ ще се осъществява от 102-ма лекари. В това число 4 групови практики и един медико-диагностичен център. Специализираната извънболнична медицинска помощ ще се реализира от 15 медицински центъра, 1 ДКЦ, 5 медико-диагностични лаборатории. Действащите договори на лекари специалисти на индивидуална практика са 102, а на групова практика - 2.
“Сливат две училища” пише на първа страница “Лом прес”. Това са училищата в кв.Младеново – началното “Св. Климент Охридски” и основното “Христо Ботев”. Сливането ще се осъществи от новата учебна година. Решението е на Общинския съвет в Лом. В момента паралелките са под необходимия минимум. Вестникът съобщава и за предсрочното даване на пенсиите, заради Великденските парзници. Промяната в графика е разпоредена от Министерството на финансите. Изплащането ще започне от 5 април. “Обсъждат детската престъпност” е още една новина от “Лом прес”. Осем деца са пострадали от престъпления през 2006 г., стана ясно от Отчета за дейността на местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. На три деца е нанесена умишлено телесна повреда, четири деца са жертви на кражба и едно дете е малтретирано в семейството.“Синдикатите се готвят за стачка” пише на първа страница “Монт прес”. Ако правителството не отмени в четвъртък наредбата за регулация в държавните и общинските предприятия с над 50 процента държавно и общинско участие, синдикатите ще предприемат протестни действия на 12 април.
Възможно е да се стигне и до стачки в няколко отрасъла, заяви в Монтана лидерът на Конфедерацията на независимите синдикати д-р Желязко Христов.
И работодателите, и синдикатите категорично отхвърлят наредбата, но тя все още действа. Явява се пречка в нарастването на заплатите и засяга пряко около 240 хиляди души. Вестинкът съобщава и за предстоящия ремонт на монтанските улици. Вече са приключили процедурите и са сключени договори с изпълнителите на отделните очекти. Изкърпени ще бъдат разбитите участъци по 101 от всичките 207 градски улици. За тази дейност са предвидени 500 хиляди лева. В това число влизат и три паркинга в центъра на Монтана. И още една новина - за състоянието на есенниците: “Междуведомствена комисия извърши задължителния пролетен преглед на есенните посеви в областта. Тяхната площ е 398 949 дка, от които 367 067 дка се отглеждат от земеделски кооперации, сдружения и арендатори. Крайните изводи на специалистите са, че състоянието на житните посеви може да се оцени между средно и добро. Една от важните причини за не много доброто им състояние е, че те са се развивали почти през цялото време при дефицит от почвена влага и това се е отразило чувствително върху качеството им.”