Горски пожар от небрежност е причинен в околностите на село Горна Ковачица, съобщават от Областна дирекция на полицията в Монтана. Огънят е унищожил 22 дка борова гора.
Стихията е гасена от 3 противопожарни автомобила на ломската противопожарна служба, екип на Гражданска защита, Горско стопанство и гасаческа група от селото. Спасени са 120 дка гора.
Вчера огнеборците в монтанско са изпращали екипи на 10 сигнала за пожари в сухи треви в областта. Унищожени са 215 дка ниска тревна растителност и храсти – 75 дка в района на село Горни Цибър, 50 дка – с. Боровци, 30 дка – гр. Брусарци, 20 дка – гр. Берковица, 15 дка – село Долно Озирово, 12 дка – с. Дългоделци, 10 дка – с. Разград и 3 дка – с. Септемврийци, уведомяват още от ОДП- Монтана.