Отново обсъдиха проблемите на инвалидите във Враца
Отново обсъдиха проблемите на инвалидите във Враца / netinfo

Тристранна среща инициира временно изпълняващият длъжността кмет на община Враца Светла Кръстева между Общината, Социално подпомагане и Областна управа. Тя ще бъде посветена на проблемите на инвалидите във Враца и възможностите за тяхното разрешаване. Представители на трите институции посетиха  Клуба на инвалида, където хората със специални нужди подчертаха, че все още срещат огромни препятствия, свързани с достъпността до всички обществени обекти.

В тази посока от съюза поискаха, когато общината отдава паркинги на концесии, да залага в квотите задължителен процент паркоместа за инвалиди. По техни наблюдения непрекъснато се злоупотребява с тези места. Освен това по норматив паркомястото трябва да е с широчина място и половина спрямо стандартното, за да може да се качва инвалидна количка в превозното средство. Това също не се спазва.

Инвалидите поискаха да си осигури достъп до тролейбусната мрежа.Те благодариха на Община Враца за осигурената привилегия да пътуват с цена на билет едва 30 стотинки, но качването в превозното средство е затруднено.

Съюза на инвалидите благодари за отделеното внимание и благодари Община Враца за оказаното съдействие в разрешаването на различни проблеми.