Наградиха Учителите на годината
Наградиха Учителите на годината / Мая Ценова
Община Враца награди заслужилите учители и колективи в системата на образованието.

Званието „Учител на годината” получиха Диана Александрова от ЦДГ „Зора” – за придобиване на І ПКС и публикации в сферата на образованието, Румяна Петрова от НУ „Иванчо Младенов – за високи постижение на учениците, класирани на призови места на национални и международни математически състезания., Рени Стефанова от СОУ „Васил Кънчов” – за високи постижения на учениците, класирани на призови места в регионални и нацонални състезания по математика и Мая Петрова от ЕТ „Йоан Екзарх” – за високи постижения на учениците в олимпиада по философия.

В категорията „Директор на годината” награди взеха Петя Иванова – ОУ „Васил Левски” и Даниела Александрова от ЦДГ „Дъга”.

В категорията „Учителски колектив на годината” наградите отидоха при: педагогическия колектив на НУ „Иван Вазов” – за разработване и апробиране на първия авторски електронен учебник за начален етап на образование и въведена парадна ученическа униформа и

Педагогическия колектив на ЦДГ „Незабравка” с.”Три кладенци” – за пълноценна екипна работа по задържане и привличане на децата от населеното място и добра практика на междуетническо сътрудничество и взаймодействие.

Бяха дадени и две награди на ученически/детски колективи. Получиха ги Средношколският смесен хор при СОУ „Отец Паисий” и детския отбор по художествена гимнастика – от детските градини „Българче”, „Дъга” и „Европейчета”.

Всички удостоени със званията освен грамота получиха и парична награда в размер на 200 лв.