Кметът на Видин - в Страсбург
Кметът на Видин - в Страсбург / netinfo
Кметът на Видин д-р Иван Ценов участва в пролетната сесия на Конгреса на местните и регионалните власти към Съвета на Европа в Страсбург, която се провежда на 27 и 28 март в качеството си на представител на България в тази структура. Изказването му ще е по въпросите за децентрализацията и необходимостта от по-голяма финансова самостоятелност и повече ресурс за местната власт.

Сесията е посветена и на различни социални аспекти. В дебатите са включени въпросите за подготовката на показатели за социално сближаване, достъпа на хората с увреждания до обществени услуги и сгради, сътрудничество между поколенията, активно включване в демократичните процеси, ограничаване на крайната бедност в градовете на Европа и електронно обезпечаване на здравеопазването и демократизацията в регионите.