По случай влизането на ПФК "Локомотив" (Мездра) за пръв път в "А" група кметът на общината Иван Аспарухов връчи над 50 възпоменателни плакети и грамоти на всички футболисти, треньори и ръководители, допринесли за този исторически успех. Това стана на официалното закриване на сезона, което се състоя в ресторант „Долче Вита”.
Най-напред своите награди получиха 37-те играчи, обличали през 2007/2008 червено-черната фланелка. Сред тях бяха единственият местен състезател – Николай Нинов (в момента наставник на юношите старша възраст), голмайсторът на Западната „Б” група Атанас Николов, капитаните на отбора Васил Киров (през есенния полусезон) и Предраг Пажин (през пролетта), ветераните Иво Тренчев, Георги Георгиев и Валентин Найденов.
Възпоменателни плакети получиха също старши треньорите Стамен Белчев и Анатоли Кирилов, спортно-техническият директор Добрин Денев, административният директор Петър Петров, кондиционният треньор Добромир Маринов, треньорът на вратарите Милчо Шуманов, рехабилитаторът Костадин Костов, д-р Любомир Ангелов и д-р Йордан Ценовски, домакинът на клуба Николай Душков и шофьорът на тима Сашо Иванов.
Със специални плакети бяха уважени главният мениджър Георги Бачев и спонсорите Петър и Здравко Минчеви. Последните двама и кметът Аспарухов получиха за спомен по една футболна топка с автографите на всички играчи.
Лятната подготовка на "Локо" (Мз) ще започне на 23 юни. Първоначално „железничарите” ще тренират при домашни условия. От 1 до 14 юли те ще бъдат на лагер в Благоевград, след което до края на месеца ще са на лагер в австрийското градче Линдабрун, разположено на 50 км от столицата Виена. По това време там ще бъде и столичният "Левски".
Вече са ясни и първите две нови попълнения: 18-годишният офанзивен халф Майкъл Тебия и 21-годишният нападател Лауренцо Фаусто. Първият е бивш младежки национал на Гана, а вторият – юноша на „Порто”. Договорът на Фаусто е за три години.
Информацията е на Мирослав Гетов.