Воден режим е въведен в две села от Община Враца. Згориград и Челопек ще са с временно подаване на вода до края на лятото, а причината е засушаването съобщиха от ВиК Враца.
Ограничението е по предложение на врачанското водоснабдително дружество, но е наложен от кметовете на малките населени места уточни още отговорника на района инж. Тихомир Поповски. С временни прекъсвания на водоподаването е още врачанския квартал Нефела, тъй като в момента се подменя водопреносната мрежа.