3 деца от Лом са жертви на насилие
3 деца от Лом са жертви на насилие / netinfo
8 ломски деца са станали жертва на престъпление през миналата година.
Данните са на Общинската комисия за борба с противообществените прояви при малолетни и непълнолетни в крайдунавския град.

На три деца е нанесена умишлено телесна повреда, четири деца са жертви на кражба и едно дете е малтретирано в семейството.

На отчет в Детска педагогическа стая през миналата година са водени  72 малолетни и непълнолетни правонарушители,  докато през 2005 г. техният брой е бил 85, а през 2004 г. - 88. 35 деца са извършили 45 престъпления през миналата година. През 2006 година в ДПС няма регистрирани деца-наркомани, а през 2004 са били четирима.