Гергана Баръмова със сребро от Олимпийските игри за спортисти с увреден слух
Гергана Баръмова със сребро от Олимпийските игри за спортисти с увреден слух / Дарик нюз, архив

Великотърновката Гергана Баръмова се окичи със сребърен медал от 22- ите Олимпийски игри за спортисти с увреден слух- Дефлимпикс. В София олимпийската шампионка от предишните игри в Тайпе проби уверено до финала, но там бе надиграна с 2:0 гейма от азиатката Цзън- Юи Фан. Състезателката от Тайпе бе в по- свежа в решителния за златото мач и го спечели за 27 минути с 21:15 и 21:5 в отделните геймове. Така Гергана Баръмова не успя да защити титлата си отпреди четири години, но показа, че след продължителното лечение на травми възвръща формата си. До финала в столичната зала „Христо Ботев” велкотърновката надигра с по 2:0 гейма туркинята Айдин Сейтап, Хелга Дислин (Германия), Алена Соболева (Русия), Ян Шен (Тайпе) и китайката Жалей Жанг.

Другият представител на региона на игрите Пламен Дончев от Г. Оряховица се класира пети в класическия стил на тгурнира по борба. В категория до 66 кг. Той стартира с победа над Андрю Петерсон от САЩ с 9:0, но след това загуби от бъдещият олимпийски вицешампион Мухамет Акдениз /Турция/ със 7:0. Турчинът стигна до финал и изтегли Дончев на репешажа, където първо надигра Даулет Юлюбуей от Казахстан със 7:0 и 3:0, но в решителната среща за бронзовия медал загуби от руснака Андрей Лазукин с 4:0.