Черно море победи с 4-1 Черноморец Бч
Черно море победи с 4-1 Черноморец Бч / Добри Атанасов
"Черно море" победи "Черноморец" Бч с 4-1
Новите попълнения в „Черно море“ вкараха 3 от головете за победата с 4-1 над „Черноморец“ Бч в последната контрола преди подновяването на първенството.
Резултатът откри оставилият отлични впечатления испански халф  Пируло в 14-ата минута, когата засече в мрежата отбилата се в дясната греда топка след удар на Балджийски. „Черноморец“ Бч изравни след статично положение. След центриране от фаул в 34-ата минута Георги Димитров бе точен с глава. Цели три гола паднаха след почивката. В 53-ата минута Георги Илиев изведе Бакари, който напредна и стреля в долния ляв ъгъл за 2-1. В 61-ата минута един от най-активните на терена Борислав Балджийски покачи на 3-1 след удар с глава. Крайното 4-1 оформи чехът Филип Хлупик, който бе изведен отдясно от Илиян Илиев и би в обратния ъгъл. Пропуски за варненци направиха Бакари, Балджийски и Кузма. За „Черноморец“ пропуснаха Желязков, Веселинов и Митев.
За варненци участие в срещата не взеха петима защитници- Венков,Траянов, Сукуп, Станчев и Пламен Николов. Първите двама заради травми пропускат мача с ЦСКА. Сукуп е с разтежение, Станчев също има лека травма, а Николов претърпя операция от апендицит, заради което ще отсъства от терените около месец.
При отсъствието на въпросните играчи Георги Иванов заложи на доста експериментална защита, в която централни защитници бяха Дани Георгиев и Тодор Паланков, а като крайни бранители действаха Ертан Томбак и Мартин Костадинов.
„Черно море“: Шром, Томбак, Георгиев, Паланков, Костадинов, Г. Илиев, Цветков, Пируло, Коконов, Балджийски, Бакари ( Михайлов, Дюлгеров, Кузма, Хлупик, Касабов,Ем. Янчев, Ил.Илиев, Йосков )