Ботев Пловдив Черно море
Ботев Пловдив Черно море / Lap.bg
"Черно море" записа четвърта победа в Първа професионална лига, след като взе 3-ите точки срещу "Ботев" като гост. Варненци надделяха с 2-1. Това бе трета поредна домакинска загуба на "канарчетата". С успеха си варненци събраха актив от 14 точки. Възпитаниците на Георги Иванов вкараха и двата гола преди почивката. Те бяха дело на Марек Кузма и Орлин Старокин. За домакините след почивката се разписа новото попълнение Стивън Петков.
Ето как официалният сайт на "Черно море" проследи този двубой:

86 мин. – Мариян Огнянов отстъпи мястото си на терена на Емил Янчев.

82 мин. – Емил Михайлов спаси изстрел на Пламен Димов с глава.

80 мин. – Чворович излезе извън пределите на наказателното си поле и изчисти топката с глава пред нахлуващия Мариян Огнянов.

78 мин. – Иван Коконов замени Атанас Зехиров.

69 мин. – Стивън Петков се разписа в полза на Ботев и намали на 1:2! Той намери мрежата след изстрел с глава.

65 мин. – Емил Михайлов изби удар от границата на наказателното поле на Тодор Неделев. Последва добавка на Крум Стоянов, но вратарят на “моряците” улови топката без проблем.

59 мин. – Стефан Станчев замени Ертан Томбак.

58 мин. – Изстрел на Старокин мина встрани от вратата на Ботев.

46 мин. – изстрел на Ндонгала с глава, право в ръцете на вратаря на Черно море Емил Михайлов.

Начало на второто полувреме

45+1 мин. – Емил Михайлов отрази добре насочен удар на Тодор Неделев. Избитата топка беше овладяна от играчите на Ботев, но не последва нов опасен изстрел.

36 мин. – Орлин Старокин отбеляза втория гол в мача в полза на Черно море – 0:2! Хубавата атака на гостите беше започната от Марек Кузма. Словакът подаде към Мариян Огнянов в ляво, който добре намери Старокин на другия фланг и той с глава не сгреши.

34 мин. – Йордан Минев изведе Виана сам в непосредствена близост пред вратаря на Черно море, но Емо Михайлов изпревари футболиста на Ботев и изби топката.

26 мин. – Пряк свободен удар в полза на Черно море. Късо изпълнение на Георги Илиев към Зехиров, но мощният изстрел на крилото мина встрани от вратата.

22 мин. – Марек Кузма откри резултата в полза на Черно море – 0:1. Eртан Томбак добре изведе Зехиров, изстрелът му беше избит от вратаря Чворович, но добавката на Кузма намери мрежата.

20 мин. – Марек Кузма нахлу във вратарското поле на Ботев, преодоля и вратаря Чворович, но не успя да се разпише.

17 мин. – Бризола проби в половината на Черно море, подаде към Виана и изстрелът му мина над гредата.