Снимат финала на Националния видеокаталог „Това е България” на яз. „Копринка”
Снимат финала на Националния видеокаталог „Това е България” на яз. „Копринка” / Община Казанлък

Финалните снимки на Националния видеокаталог „Това е България" ще бъдат направени на яз. „Копринка" на 29 юни, със съдействието на община Казанлък

Авторите на каталога са подбрали това място, поради красивата природа и историческото богатство - намира се в Долината на розите и тракийските царе.

В снимките са поканени да участват „Бага-Тур", хор „Йоан Кукузел", Валя Балканска и Петър Янев, Нешка Робева, джаз формации, Теодосий Спасов, фолклорен ансамбъл „Родопа" - Смолян, и др. Предвижда се заснимане и от въздух, както и ефектна изненада накрая във водите на язовира.

Подготовката на снимките започва от 15 часа на 29 юни до стената на яз. „Копринка", а самите кадри се предвижда да бъдат заснети от 18 часа.