Идва леко захлаждане
Идва леко захлаждане / DarikNews.bg, архив

Прогноза за 16 август, петък

През нощта от североизток ще започне да прониква по-хладен въздух. В петък дневните температури слабо ще се понижат. Вятърът в повечето райони ще бъде слаб, в източните и по поречието на Дунав умерен от североизток- изток. По-значителна облачност ще има след обяд над Западна и Централна България, където на отделни места ще превали и прегърми.

Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°, в крайните югозападни райони - до 35°. За Сливен около 32°.

Атмосферното налягане ще бъде по-високо от средното за месеца.

До обяд над планините ще бъде слънчево, по-късно през деня с купеста облачност, като на места главно в западната част от страната ще превали и прегърми. По високите части ще бъде доста ветровито, с умерен и силен вятър от североизток-изток. Дневната температура на 1200 м ще бъде около 22°, на 2000 м - до 14°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево, но ветровито. Североизточният вятър по носовете на крайбрежието на моменти ще достига и 10-15 м/сек, а температурите през деня ще бъдат до 28°-30°. Вълнението ще бъде умерено 3-4 бала. Температурата на морската вода ще остане висока, около 24°-26°.