Възпитаниците на "Школа А&Б" спечелиха първото място на 18-тата Балканска олимпиада по информатика, която се проведе в Черна гора през тази седмица. Това съобщи за Дарик ръководителят на школата Бисерка Йовчева. Шампиони са шуменеца Румен Христов от ПМГ „Нанчо Попович" и Ясен Трифонов от Пловдив. Двамата заеха първото място с равен брой точки.
В състава на българския национален отбор са включени още Владислав Харалампиев от София и Йордан Чапъров от Ямбол. Владислав Харалампиев е четвърти в класирането и също получава златен медал, а Йордан Чапъров е със сребро.
С три златни и един сребърен медал, националният ни отбор се класира на първо място и по точки и по медали. Подобно силно представяне на нашият отбор на Балканска олимпиада не е имало от 2007 г.
„Момчетата имаха стабилна подготовка. Румен е безспорно най-добрият, но се радвам и за Ясен, който тази есен започна подготовката си в „Школа А&Б", коментира Бисерка Йовчева.