Събина Георгиева от пенсионерски клуб “Стефан Караджа” в Търговище стана “Мисис Дръзновение” на тазгодишното издание на националния конкурс. Той се проведе днес в Деня на хумора и шегата за 8-ма поредна година и показа, че възрастните дами са не по-малко колоритни от младите. Събина стана и любимка на публиката. За първа подгласничка бе избрана Жечка Стоянова от клуба организатор “Дръзновение”, а трето място бе присъдено на две от участничките – на Мария Тумбалова от Дряново и на Павлинка Райкова от Търговище, която се е представяла във всички издания на конкурса.
25 жени носещи сребро в косите и млад дух се включиха в осмия национален конкурс “Мисис Дръзновение” в Търговище. Дефилираха участнички от над 10 градове и села, между които София, Варна, Ловеч, Г.Оряховица, Омуртаг, Дряново и разбира се домакините от Търговище. Организатор по традиция бе местният пенсионерски клуб, носещ същото име - "Дръзновение". Залата едва побра всички гости на забавния конкурс. Те подкрепиха с бурни аплодисменти участничките, дръзнали да демонстрират грация, да се шегуват, да пеят и танцуват.
В три последователни тура дамите представиха стилна визия, чувство за хумор, певчески и танцувални умения. В първия демонстрираха оригинална походка, облекло и самочувствие. Във втория, под надслов “Кой каквото знае, кой каквото може”, изпълниха песни, танци и стихове. Финалната осморка, допусната до трети кръг, продължи участието си с познати мелодии, хора, ръченица и скечове.
Всяка участничка получи грамота, за отличените имаше и награди, но по-важното бе, че в Деня на шегата дамите с млади сърца показаха, че са красиви, защото усмивката не слиза от лицата им, че могат да се веселят от сърце, забравяйки за тежестта на годините.
Чуйте репортажа в прикачения файл:
Още снимки можете да видите тук: http://dariknews.bg/view_photo_topic.php?photo_topic_id=776