Комисията за оценяване на идейните проекти за изработване на сувенири със символи на град Русе класира постъпилите 12 идейни проекта.
В категорията за комплект сувенири първа и втора награди не се присъждат. Трета печели на „Артекс студио” - Бургас за комплект от 15 сувенири – значки, ключодържатели, магнитни сувенири и други. Наградата е в размер на 300 лева.
В категорията за единични сувенири първа също не се присъжда. Втора награда в размер на 300 лева Даниел Иванов – за статуетка от бронз „Паметник на Свободата”. Трета награда е 200 лева. Печели я „ВИП Стил” ЕООД с плакет „Герб на Русе”.
Журито присъжда и две поощрителни награди - на Георги Радулов за плакет „Доходно здание” и на Мая Кубратова за трипластов магнитен сувенир „Доходно здание”.