Регионален печат в четвъртък
Регионален печат в четвъртък / netinfo

Авария остави Русе без ток. Много хора се уплашиха да няма инцидент в АЕЦ “Козлодуй”. Това е водещата тема на вестник „Бряг”. Авария, предизвикана от бурята, остави Русе без ток късно завчера през нощта. На сутринта много хора коментираха, че са се уплашили да няма инцидент в АЕЦ “Козлодуй”. Около 23.20 часа изключи ел. захранването в целия град. На някои места токът бе възстановен 10-15 минути преди полунощ, но на други хората са стояли без ток близо 1 час и 10 минути. Като цяло захранването на града е било възстановено напълно около 30 минути след полунощ.

Billa отвори четвъртия си магазин в Русе, пише още „Бряг”. Тълпи от нетърпеливи русенци обсадиха новия магазин от веригата хипермаркети Billa, който отвори врати вчера в 17 часа на площад „Свобода”  7 в центъра на града в Търговски център „Дунав”.

В последния брой за тази година водещо заглавие на вестник „Форум” е „Милиони левове влязоха по проекти в общините”. В годината на икономическа криза, когато постъпленията от собствени приходи  и от републиканския бюджет се свиват, общините в Габровска област разработиха и спечелиха от европейски и национални донори редица проекти. Само за рехабилитация на инфраструктурата са изразходвани повече от 40 милиона лева. В същото време и русенската фирма „Арев Премиер” ООД приключи проект по ФАР. Общата стойност е близо 140 хиляди евро като средствата са насочени за обучение и преквалификация на персонала.

В рубриката „интервю” гостува кметът на община Русе Божидар Йотов. Според градоначалника на дунавския град въпреки финансовата криза в Русе се случват много хубави неща. Има идея в бъдещето си развитие Русе да се обърне с лице към голямата река, така както е в останалите големи градове.

Всеки втори ученик вярва, че комарите разнасят СПИН. Това е водещото заглавие на „Утро”. Голяма част от гимназистите знаят, че болестите, предавани по полов път, са опасни, но имат сериозни пропуски в информираността си за начините на разпространението им. Това сочи проведената от специалистите от дирекция „Опазване на общественото здраве” при РИОКОЗ анкета с 830 ученици от 8 до 12 клас на тема „Сексуално-репродуктивно здраве”.

540 тона сол, пясък и луга хвърлени срещу първия лед. Стотици шофьори викаха неволята вчера, за да се справят с дебелия лед, сковал автомобилите им. Леденият дъжд и вятърът миналата нощ усложниха живота и на водачи, и на пешеходци.

Общината иска да управлява част от парите в просветата. Още през януари ще предложим на колегите промяна във формулата за финансиране, за да можем да заделим средства за извънкласни дейности, обясни шефът на хуманитарната дейност в общината Енчо Енчев.

„Експрес сервиз” достави локомотиви за Кайро и Истанбул. Електрическите машини минаха успешно тестове в Германия.