И в Разград вече млекомат
И в Разград вече млекомат / netinfo

Първият в Разград млекомат работи от около седмица. Съоръжението е на общинския пазар, близо до покритата му част.

Млекоматът е собственост на ферма Найденови от Осенец. През ден съоръжението се зарежда от фермата с охладено мляко, в млекомата също се поддържа ниска температура в хладилна камера. Вместимостта на гюма е 200 литра, но в първите дни собствениците зареждат по около 35 литра.

И в Разград вече млекомат
netinfo

И в Разград вече млекомат
netinfo
Цената на литър мляко е 1,20 лв., минималното количество, което се продава е 0,5 л. Бутилки в съоръжението няма, така че ползвателите му трябва да си носят свои.

Млекоматът приема монети от 10, 20, 50 ст. и 1 лв., не връща ресто.

За да го предпазят от вандали, собствениците са решили вечер около 20 ч. да го заключват, а сутрин от 7 ч. отново го отварят за ползване. Млекоматът е швейцарски, има система, която измива тръбичките, по които тече млякото, след всяко ползване.

И в Разград вече млекомат
netinfo