Катуница тръгва на мълчаливи бдения в памет на Ангел и Павел
Катуница тръгва на мълчаливи бдения в памет на Ангел и Павел / снимка: DarikNews.bg, архив
Катуница тръгва на мълчаливи бдения в памет на Ангел и Павел
75011
Катуница тръгва на мълчаливи бдения в памет на Ангел и Павел
  • Катуница тръгва на мълчаливи бдения в памет на Ангел и Павел

За трета година жителите на Катуница палят днес свещи в памет на момчетата, станали жертви на размириците от есента на 2011-та.

Хората се събират довечера пред кметството и тръгват на мълчаливо шествие до лобните места на жестоко прегазения Ангел и неговия приятел Павел.

„Рашкови ги няма и Катуница живее по-спокойно, но остава тъгата от гибелта на двете дечица“, каза кметът на селото Красимир Юруков.

Остава мъка и гняв, заяви пред Дарик радио Веселин Христов, вуйчо на убитото момче. По думите му, въпреки абдикиралите институции, хората са се научили да бъдат по-единни.

Мълчаливите възпоминателни бдения са днес и утре от 19 часа. В неделя се проведе панихида и курбан на стадиона в селото.

 

При размирици в Катуница на 23 септември 2011 г. 19-годишният Ангел Петров бе прегазен и убит, а 17-годишният му приятел Павел Толев почина ден по-късно, след като сърцето му не издържа.