15 000 декара гора изгоряха при пожар край Панагюрище и Стрелча
15 000 декара гора изгоряха при пожар край Панагюрище и Стрелча / dariknews.bg

15 000 декара гора са изпепелени при пожар в района на Панагюрище и Стрелча. Пожарът не е овладян.

Огънят е тръгнал снощи от землището на град Копривщица. Два часа по-късно пожарът е навлязъл и на територията на Пазарджишка област.

Действията по гасене на пожара в региона са започнали на два фронта - от връх „Бунай" по посока за Панагюрище и Стрелча. От тази сутрин в акцията е включен и хеликоптер на Министерството на отбраната от авиобаза „Крумово", съобщиха от ОДМВР. Хеликоптерът е извършил разузнавателен полет за първоначален оглед на площите, обхванати от пожара, след което се е включил в гасенето му.

В зоната на пожара са мобилизирани общо 40 огнеборци и наличната техника от районните служби в Панагюрище, Пазарджик и Пещера, около 100 служители на РУГ-Пазарджик и доброволни формирования. Съдействие на пожарникарите оказват и кметовете на Стрелча и Панагюрище.