В неделя, Спартак посреща на стадион "Плевен" отбора на Пирин (Разлог) в мач от много голяма важност. За съжаление, наред с проблемите от зимната пауза и нелепата загуба в последните минути при гостуването на Чавдар (Етрополе), плевенчани са застигнати и от множество травми, които правят изключително сложен изборът на титулярните единадесет. Това съобщиха от пресцентъра на клуба.
Наред с възстановяващия се след тежка контузия Симеон Рудашки, в лазарета са още Станислав Краев, Любомир Тодоров, както и асовете в отбора Ивайло Раденцов и Иво Иванов. Последните двама взеха участие в нещастния мач в Етрополе, но бяха заменени в самия му край именно заради травми. По-притеснително е състоянието на голмайстора от тази среща Раденцов, който не е тренирал цяла седмица.
Така за неделния мач на старши-треньора Красимир Бислимов ще му се наложи да се справя с наличните здрави играчи, а тази задача изобщо не е лека. В Етрополе се видя, че освен в атака, проблеми има и в защитата, но едва ли там може да се търси кой знае каква промяна. За щастие, отсъствието на Раденцов или Иво Иванов в средата на терена може да се компенсира с преместването на тази позиция на Любомир Иванов, чието място на десния фланг може да заеме Станислав Иванов.
Друг халф, Тихомир Тодоров, също вече е на линия след продължително лекуване на контузии и също има шанс да влезе на терена като титуляр. На върха на атаката се очаква отново да започне тарана Владислав Василев. Той не се представи убедително в Етрополе и беше заменен още в началото на второто полувреме на мача , но е единственият здрав на този пост. Въпреки че през седмицата се заговори за завръщане в състава на Кунчо Кунчев, стана ясно, че бившият капитан на отбора няма как да играе срещу Пирин (Разлог). 29-годишният голаджия трябва да навлезе във форма, а и се изчаква появата на новия собственик на Спартак, което може да се случи още в началото на идната седмица.
За разлика от Спартак, отборът на Пирин (Разлог) няма какво да губи в този мач. След много важната победа от първия пролетен кръг срещу Калиакра отборът от планинското градче е само на 2 точки от спасителното 10-то място и всяка завоювана точка ще е безценна в борбата за оцеляване. Със сигурност загуба в Плевен влиза в плановете на гостите, но точно това ще ги направи по-освободени психически. Плюс това, те бяха подсилени през зимата от няколко млади качествени футболисти и това безспорно ги прави по-силни от есента. Припомняме, че във втория кръг от шампионата двата тима завършиха 1:1 в Разлог. Въпреки че Спартак беше по-добрият отбор, домакините бяха близо до победата, но Десислав Русев изравни в края. В отсъствието на опитния нападател, обаче, "синьо-белите" ще трябва да разчитат на други изпълнители, които да донесат толкова важните три точки в този мач.