Похитителят на автобуса Мирослав Блажев ще лежи 10 месеца
Похитителят на автобуса Мирослав Блажев ще лежи 10 месеца / netinfo

10 месеца в затвора ще лежи похитителят на автобуса София-Варна Мирослав Блажев, известен като Атила. Постигнато е споразумение с ловешката прокуратура, след като е направил пълни самопризнания по време на разпитите и е дал съгласието си да изтърпи наказание лишаване от свобода за 10 месеца, каза районният прокурор Венцислава Кулева. Тройната съдебно психиатрична и психологическа експертиза е доказала, че Блажев е отговорен за действията си.

Мъжът се съгласил да лежи зад решетките 10 месеца за отвличането на автобуса на "Биомет" и 6 месеца за незаконно притежаване на 2 пистолета и боеприпаси. По-голямото наказание покрива по-малкото, освен това му се приспадат двата месеца престой в ареста, обясни прокурор Кулева. При това положение той остава в килия още 8 месеца. Оръжието му е иззето в полза на държавата.

От прокуратурата обясниха, че е имало вариант да се стигне до дело в съда, но Блажев можел да се ползва от правото си да поиска съкратено съдебно следствие. Ако това бе прието, съдът трябваше да слезе под минимума от 1 година лишаване от свобода.