Велбъжд с втори пореден успех в ЮЗ В група и вече е на 10-то място
Велбъжд с втори пореден успех в ЮЗ В група и вече е на 10-то място / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил, архив

Втора поредна победа в Югозападната "В" група постигнаха футболистите на "Велбъжд". Те надиграха с 3:1 "Ботев"-Ихтиман, въпреки че първи гостите вкараха гол на стадион "Осогово". Точни за кюстендилци бяха Фидел Куаме, Иво Велинов и Анатоли Иванов, като всички голове паднаха през второто полувреме.

Част от публиката на официалната ложа влезе в конфликт с нападателя Илиян Чавдаров, като в резултат той бе заменен от треньора Юлиян Кръстев, а поведението им възмути останалите фенове.

"Германея" допусна неприятна загуба от "Чепинец" в Сапарева баня с 0:1. В дербито на кръга "Миньор" отстъпи на "Сливнишки герой" с 1:2. Лидерът "Пирин" победи минимално "Балкан"- Варвара с 1:0. Останалите резултати от кръга в ЮЗ "В" група:
"Вихрен"-"Беласица" 1:0
"Места"-"Оборище" 0:0
"Струмска слава"- "Септември" 3:0
"Перун" - "Спортист" 2:0

"Велбъжд" се изкачи до 10-то място в класирането с 11 точки, колкото имат следващите го "Струмска слава" и "Германея". "Пирин" води с 28 точки, пред "Сливнишки герой" с 25 и "Перун"- Симитли с 22 точки.

В следващия кръг, кюстендилци гостуват на 14-тия "Спортист" в Своге и ще търсят нова победа в първенството.