Кюстендилските борци отново № 1 в страната
Кюстендилските борци отново № 1 в страната / netinfo

Кюстендилските борци от клуб "Васил и Георги Илиеви" спечелиха отборния приз "Атанас Комшев", на държавното лично- отборно първенство по борба класически стил в Бургас. Те взеха 62 точки и изпревариха отборите на "Ловеч" и "Рилски спортист", които имат съответно с 49 и 46 точки.

Двукратният носител на приза "Спортист №1 на Кюстендил" Владислав Методиев спечели златен медал в категория 96 кг., като остави след себи си основните конкуренти- Златански и Динчев.

Кюстендилският отбор завоюва 4 сребърни и два бронзови медала. Среброто е за- Радослав Палчев в категория 55 кг., Емилиян Тодоров при 66 кг., Боян Загоров при 74 кг. и Велин Маринов при 84 кг.

Двата бронзови медала спечелиха Александър Александров в кат. 60 кг. и Юлиян Василев при 74 кг.

Златен, сребърен и бронзов медал спечелиха състезателките на "Васил и Георги Илиеви". Спортист №2 на Кюстендил в анкетата на Дарик и община Кюстендил Ралица Иванова стана шампионка в категория до 67 кг. В същата категория, Анастасия Божилова е трета. Десислава Георгиева се класира втора при 55- килограмовите.