Нормално започна изборният ден в Хасковска община. Всичките 152 секционни комисии са отворени.
92 101 са имащите право на глас от община Хасково за изборите за президент. 83 346 пък са тези с право на вот за местните избори. Разликата в цифрите, както вече слушателите ни знаят, е заради принципа на уседналост, според който желаещият да гласува за местните избори трябва през последните 4 месеца да се води по адресна регистрация в съответната община.
В 6 общини в Хасковска област се провеждат балотажи - в Хасково, Димитровград, Ивайловград, Любимец, Тополовград и Симеоновград.
За периода от първия тур на изборите до балотажа днес пълнолетие навършват 69 младежи в общината, те ще имат възможността да гласуват за първи път в живота си. 24 от тях са от Хасково. Това съобщиха за Дарик от Общинската избирателна комисия.
В 12 села в общината също ще има балотажи днес. В 14 вече имат избран кмет, а в 9 ще бъде назначен кметски наместник с решение на бъдещия Общински съвет на Хасково.
Около 40 са сменените членове на секционните избирателни комисии в общината.
Над 630 полицаи, жандармеристи, пожарникари и гранични полицаи са включени в охраната на избирателните секции в балотажа.
Вчера в Хасково се проведе още едно обучение на съставите на секционните избирателни комисии, заради изключително многото грешки в протоколите на първия тур.