БСП оцени депутатите си положително
БСП оцени депутатите си положително / netinfo

Областния съвет на БСП оцени положително дейността на червените хасковски депутати. На заседание днес областното партийно ръководство е обсъдило работата на Костадин Паскалев, Райна Йовчева, Иван Илчев и Минка Русева.

 

Най-кратък беше депутатският мандат на Райна Йовчева, която само няколко месеца след парламентарния вот през 2005 година беше назначена на поста областен управител на Хасково. Мястото й в Народното събрание зае Иван Илчев. Водачът на червената листа Костадин Паскалев напусна парламента след местния вот през 2007 година, когато беше избран за кмет на Благоевград. На негово място в Народното събрание влезе Минка Русева, която от миналия месец е и областен председател на БСП. Официалната ръководна оценка за работата на всеки от тях през мандата 2005-2009 година е положителна.

 

До 10 април общинските червени организации трябва да номинират кандидати за народни представители и евродепутати. До 25 април Областният съвет на БСП ще подреди проектолистата и ще обобщи излъчените от местните организации кандидати за депутати в Европейския парламент, съобщи за Дарик след днешното заседание областният лидер Минка Русева.