Физическото посегателство над учителка в Севлиево е избраната за днес основна тема във вестник "100 вести". Изданието публикува пълна информация по този случай и дава гледните точки на институции и лица, ангажирани с образованието.
Екатерина Банчева, председател на синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа":
От 2008 година, според статистика на Национален синдикат „Образование“, са зачестили случаите на посегателства - психически и физически, над ученици, учители и директори, на заети в системата на образованието.
Областната дирекция на МВР в Габрово:
„Случилото се е прецедент за Габровска област. Досега не е имало нападение над учител. Родител да посегне на чуждо дете в училище – да, но за агресия към преподавател до момента не сме уве- домявани”.
Ренета Колева, координатор на СБУ в Габрово:
Къде се къса нишката между общество и училище? Един въпрос с възможни множество риторични отговори, които се базират главно на девалвацията на ценностната система на съвременника. В миналото българчетата са отивали в школото, за да се учат на четмо и писмо, отнасяли са се с почит, обич и уважение към учителите си. Неслучайно народът ги е нарекъл будители. Но днес българското общество боледува. То е изцяло завладяно от информационната преситеност с агресивни прояви.
Душата е бойното поле между доброто и злото, важното е да държим юздите на ушите си, убеден е архиерейският наместник на Габровска духовна околия. Отец Руслан Личев казва това в голямо интервю за "100 вести" днес.
Изданието продължава да публикува данни за дейността на един от символите на Габрово - музей Дом на хумора и сатирата, през 2015 година.