Кен Московиц - съветник по обшествените въпроси към посолството на САЩ в България, ще гостува на студентите и преподавателитe на Висшето Училище Международен Колеж /ВУМК/ в Добрич.
От 10.30 часа в зала 203 на ВУМК, Московиц ще изнесе публична лекция на тема "Що е публична дипломация"? Лекцията е отворена и освен за студентите на висшето училище, тя ще бъде достъпна и за всички желаещи добричлии.
По време на престоя си в Добрич, Московиц ще се срещне и с ректора на ВУМК – доц. д-р Тодор Радев и с възпитаниците на гимназия „Райко Цончев”.
Съпругата на дипломата, Йоко Московиц, ще демонстрира пред студенти на ВУМК и Ейч Ар Си Кулинарна Академия японски стил на готвене - „Узаки” и ще представи различни традиции на японската кухня.