И отпочна се последният седмоднев от времето изборно, когато злите сили следваха добрите човеци в тоалетната им чак. И думи злостни изсипаха се по човек едни, който до скоро всички славославяха. А най-големият тръбач медиен йерихонски набаречи се и наниколайчи се, пък още не бяха три социологически петли пропяли и отрече се от Него и лоши думи за Него каза и дори закани се да го бие по всички фронтове.
Тъй в дни на разединение и крамоли людете уплашено по агората излизаха и чудеха се що да правят. А прокурори плъзнаха из земята с големина на човешка длан и посочваха виновни и лошави люде, що сторили са нехубави деяния.
Тогаз стигна се до петък.
Крава излая, куче измяука, петел измуча и агне изцвили. След тия поличби лоши започна предаването „Шведска маса”, а двете радиоизчадия Весо Максимовсон и Красимир Калудовсон гнусни слова заизливаха и вредом настана рев, вой и скърцание със зъби, а родът человечески беше предаден на гибел телесна и погибление духовно.
В началото Максимовсон сподели впечатленията си от рок концерта „Бойко и приятели”, на който цялата публика френетично викала името Бойко. Логично беше радиоизпусната песен от стила „туванско гърлено пеене” от саундтрака към филма за възрастни „Дълбокото сибирско гърло”.
Водещите вяло обясниха, че влажността през деня ще е ниска и отправиха по една люта клетва към некадърниците, които оставят на сухо своите партньори. В един момент в студиото нахлу член на журито на конкурса „Бургас и морето”, който се представи като Драго Симеонов. Максимовсон и Калудовсон нагло започнаха да лобират за песента на Маргарита Хранова без да е ясно дали изобщо тази певица има песен за конкурса.
Заради Маргарита Хранова или заради друго звънна слушателят Петров, който призова пенсионерите да гласуват за своите деца и за своите внучета, а не за себе си. След него обаче Стоил Чавдаров призова всеки да гласува за себе си, а не за имагинерно бъдеще.
Затова слушателят Петров отново звънна, за да обясни, че пенсионерите трябва да гласуват за следващите четири години, а не за далечни времена.
В един момент двете радиоизчадия заговориха за това дали почивните дни в България са много. Според едни слушател се оказа, че те са колкото в Германия, поне в Бавария през месец май имало не повече от 16 работни дни.
Иван Терзиев прочете ода за почивните дни, която завърши с въпроса „Кой ще бачка и кой ще плаща?”
Ники звънна с култовото „Христос Воскресе и Левски на ЦСКА го натресе”... докато двамата водещи скърцаха със зъби в армейски гняв, Ники добави, че почивните дни били гавра с пенсионерите, защото преди тях не им платили пенсиите.
Борката звънна, включи се и рече, че ако изборите били решавали нещо, щяли да ги забранят.
Слушателят бат Коста призова всички да бъдат умни в неделя, за да не си блъскат главите после. Човекът си признава, че гласува, за да може да псува онези, за които е гласувал.
Радо призова да се гласува за хора, които са прочели повече от една книга и при това в нея главния герой да не е индианец.
Стигна се до рубриката „Центрофуга”. Гост в нея беше кандидат-депутатът Милен Керемедчиев. Подлите водещи го питаха как партията му ще спечели доверието на селяните, щом се нарича „Партия на гражданите”. После го иронизираха за това, че е софиянец, но човекът запретна ръкави и изрецитира всички общини на Бургаска област и на комплексите в град Бургас.
Центрофугираният гост накара и бая слушатели да звънят. Критикуваха го и го хвалеха, а двамата мизирабли Максимовсон и Калудовсон го питаха с какво си вади хляба и гостът призна, че е консултант на канадска фирма, която привлякла инвестиции за 160 милиона лева в България.
Там някъде Максимовсон и Калудовсон спряха предаването, сигурно за да поискат извън ефир част от тези милиони.
Така свърши „Шведска маса”, но спомените за ужаса в нея останаха.