Процесът за убийството в Иракли влиза в АС през октомври
Процесът за убийството в Иракли влиза в АС през октомври / netinfo

Делото за убийството на 21-годишния Григор Николов на плажа в Иракли влиза в Апелативния съд на 5 октомври. Процесът  по същество трябваше да тръгне днес, но съдът намери, че са налице процесуални пречки за да му бъде даден ход и го отложи за следващия месец.

За виновен за трагедията от юни 2009 г бе признат 55-годишният бивш военен Тодор Димитров. Окръжният съд в Бургас го осъди на 16 години затвор при първоначален строг режим и постанови да плати на почерненото семейство 140 000 лв. кръвнина. Магистратите приеха, че на 29 юни миналата година той умишлено и по начин особено мъчителен за жертвата и опасен за мнозина е умъртвил  младежа от София. Убийството е станало на плажа в местността Иракли в землището на село Емона, община Несебър. Димитров е стрелял с  боен пистолет ТТ калибър 7.62.  Повод за кървавия конфликт е спорът на двете компании за място за палатка.

Страните по делото обжалват решението на съда. Димитров не се признава за виновен и поддържа тезата, че е стрелял с газов пистолет и не притежавал боен. Родителите на убитото момче искат доживотна присъдата и по-високо обещетение за причинените неимуществени вреди.

Междувременно стана ясно, че осъденият Димитров е поискал изменение на мярката за неотклонение. В момента той се лекува в специализираната болница за лишени от свобода в София след получено възпаление на лицевия нерв.