Бургаската болница ще влезе в списъка на шестте болници в страната, които ще имат статут на високотехнологични лечебни заведения. Според официалната информация МБАЛ – Бургас е конкурентна на „Пирогов” по брой преминали пациенти – близо 33 хиляди души, годишно. През летния сезон броят обслужени пациенти скача над 1,5 млн. души
Шансът болницата да се преобразува във високотехнологично заведение е благодарение на подкрепата на Правителството, здравното министерство и не на последно място местната власт в лицето на Община Бургас и народните представители от областта. „Целта, която сме си поставили е до 2013 година бургаската многопрофилна болница да получи престижния статут”, каза днес на среща с журналисти изпълнителният директор на акционерното дружество МБАЛ - Бургас доц. д-р Стефан Станчев.
“Смятам, че ще успеем да върнем доверието на обществеността въпреки тежката финансова година, която предстои и ще ви информираме за всяка крачка, която предприемем в тази насока”, каза доц. д-р Станчев. Той заяви още, че МБАЛ ще наложи политика на прозрачност, тъй като само това бил начинът да се върне доверието на пациентите.