Срещата беше във връзка с развитието на туристическата индустрия в Банско. В момента 2231 апартамента са собственост на англичани, от които 465 са регистрирани за туристическа дейност. Обсъдени бяха няколко проблема, които възникват между брокерските фирми и община Банско, като например това, че много брокери спекулират с инвестиционните намерения на общината. Те подвеждат инвеститорите като обявяват, че в отделни местности ще бъде построено летище, голф игрище и т.н. Ако бъдат излъгани, те трябва да държат брокерите отговорни.
Също така не се обяснява на британците начина на приемане на обектите. Необходимо е обектът да има Акт 16, а на много от чужденците се предоставя Акт 14.
Спекулира се и с озеленяването, канализацията и електрификацията около обектите като се казва, че това е задължение на общината, а всъщност е задължение на инвеститорите.
За възвръщаемостта на парите пък брокерите увещават купувачите, че след предоставяне на обекта на брокерската фирма за стопанисване собсвениците ще получат пари. Това в действителност не се случва и хората губят.
Най- доброто, което може да се направи е да се посъветват купувачите на имоти първо да се допитат до юрист, който да им даде най- точна информация. Това се нарича “travel advice”. Кметът Александър Краваров каза, че се надява с построяването на втората въжена кабинкова линия отново да се привлекат инвестициите към Банско и Добринище.
Градоначалникът обяви още, че повече развиряване на ски зоната няма да има, а ще се направи само пистата “Черна могила”, която вече съществува и ще облекчи натоварването на другите писти със 2-3 хиляди човека на ден.
Посланикът изказа благодарност към общината, която предоставя добри възможности на британските граждани. Преди да пристигнат в общината, британските представители посетиха и Атанас Кондев - директор на РПУ- Банско.