/ БТА/АП

Всички заминаващи полети на летище „Лагуардия" в Ню Йорк бяха спрени рано в понеделник, след като пожарникари се отзоваха на инцидент с участието на самолет и превозно средство на четвърта писта. Естеството на инцидента не беше уточнено от властите.

Американската федерална авиационна администрация издаде заповед за спиране на полетите, предупреждавайки, че има „висока" вероятност да я удължи. Нюйоркската служба за управление при извънредни ситуации призова хората да „очакват отменени полети, затваряния на пътища и задръствания" около летището в квартал Куинс и препоръча използването на алтернативни маршрути.

 

 

„Лагуардия" вече беше изпитвало смущения заради лошо време, а пътниците чакаха по-дълго за контрол за сигурност заради прекъсване на федералното финансиране. АФП се е свързала с летището и с полицейския департамент на пристанищната администрация за коментар. 

Инцидент със самолет и превозно средство спря полети на летище Лагуардия" в Ню Йорк
БТА/АП

Инцидент със самолет и превозно средство спря полети на летище Лагуардия" в Ню Йорк
БТА/АП

БГНЕС, АФП