Янкович и Шарапова на полуфиналите в Рим
Янкович и Шарапова на полуфиналите в Рим / netinfo
Винъс Уилямс (САЩ) отпадна на четвъртфинала на женския тенис турнир в Рим с награден фонд 1,34 милиона долара, след като загуби със 7:5, 2:6, 3:6 от поставената под номер 4 Йелена Янкович (Сърбия).

Винъс допусна обрат в срещата си с миналогодишната победителка в турнира Йелена Янкович (Сърбия). Американката поведе след трудна победа в първия сет със 7:5, но стартира втория с допуснат пробив, което даде допълнителни сили на Янкович. В последствие сръбската тенисистка позволи на Винъс да спечели едва пет гейма от двата сета и заслужено спечели на 6:2 и 6:3, след като американката допусна цели 57 непредизвиканигрешки.

Поставената под номер 2 Мария Шарапова (Русия) пък надви за 2 часа и 44 минути номер 9 Пати Шнидер (Швейцария), с което се класира за полуфиналите, където ще срещне Йелена Янкович.

Победителката от Откритото първенство на Австралия поведе със 7:1 в директните сблъсъци със Шнидер, но не показа най-доброто от себе си на кортовете в Рим.