Моуриньо започна с победа
Моуриньо започна с победа / netinfo
Жозе Моуриньо започна с победа кариерата си в Интер. Нерадзурите победиха с 1:0 шампиона на Саудитска Арабия Ал Хилал, играна в Италия.

Португалският наставник изпробва повечето от наличните си играчи и заложи на два отбора пред двете полувремена. Като титуляри за Интер в трио в атака започнаха завърналият се от преотстъпване Адриано, ветеранът Луиш Фиго и младокът Марио Балотели.

Адриано не се представи на ниво и в началото на двубоя заплахи за саудитците липсваха. Все пак нерадзурите отбелязаха в последната минута преди почивката, след като Николас Бурдисо засече центриране на Балотели от фаул.

През второто полувреме дебют с черно-синята фланелка направи дошлият от Рома бразилец Амантино Мандини, който си партнираше в нападение с Ернан Креспо и Хулио Крус.

Креспо успя да се разпише след центриране на Дъглас Майкон, но попадението бе отменено заради засада. На почивката в игра влезе и спряганият за трансфер в Ювентус Деян Станкович.