Миньор Перник взе трите точки от Вихрен
Миньор Перник взе трите точки от Вихрен / netinfo
Миньор Перник победи с минималното 1:0 като гост Вихрен в среща от 11-я кръг на А група. Единственото попадение в мача бе дело на Петър Петров в 55-та минута.

Още в началото на мача Вихрен можеше да открие резултата, но Тихамер пропусна да отбележи. До края на мача румънецът с унгарски паспорт, въпреки усилията си, не съумя да порази вратата на съперника. За сметка на това гостите намериха начина да стигнат до трите точки. Това се случи 10 минути след почивката на двубоя. Петър Петров получи топката от ъгъла на наказателното поле и с параболичен удар прати кълбото в мрежата на домакините.

В 65-та минута след удар на Шукардиня, топката се отби в ръката на защитник на Миньор, но главният рефер даде знак играта да продължи, въпреки претенциите за дузпа от страна на Вихрен.

Така след трите точки взети от Вихрен Миньор заема 10-о място с 13 точки, докато Вихрен е на 12-а позиция с 12 точки.