Българите ще се борят за оцеляване на Евро 2008
Българите ще се борят за оцеляване на Евро 2008 / netinfo
Младежкият ни състав по баскетбол допусна трета поредна загуба на Европейското първенство в Латвия и остана на последно място в своята група. Българите отстъпиха на Испания с 84:97 точки, а това означава, че ще трябва да се борят за оставане в дивизия А, пише bulgarianbasket.com. Сред съперниците на баскетболистите ни ще бъде Словения, а другите два опонента ще са ясни по-късно.

Българите вкараха 14 тройки (от 24 опита -58.3 %), но това не помогна за успеха. Иван Лилов завърши с 31 точки, от който 6 тройки, 5 асистенции и 4 борби. Костов добави 21 точки, 5 борби и 4 завършващи подавания, а Колев се отчете с първи дабъл-дабъл на това първенство – 13 точки и 13 борби (също и 4 блока). Иванов влезе като резерва, но също вкара 13 точки (3 тройки).

Националите започнаха мача със самочувствие и след оспорвана първа четвърт резултатът бе 21:23 точки. В началото на втората четвърт удари часът и на Павел Иванов, който вкара 5 поредни точки. Последваха го Костов с кош и Лилов с тройка за 33:28 точки 7 минути преди почивката. В средата на втората част Костов вкара втората си тройка за 39:33 в полза на България, а полувремето дойде при 44:44.

Второто полувреме стартира с 2 поредни коша на Испания (48:44), а серия от 13:2 точки в средата на третата част направи преднината на испанците по-сериозна 65:51. След 30 минути игра българите губеха с 62:80 точки, а в края съперникът триумфира с 97:84.

Утре е почивен ден от Евробаскет 2008 в Латвия, а младежите ни започват във вторник битката за оцеляване в А дивизия срещу загубилия от двубоя Израел - Грузия.