/ БГНЕС
Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели още един златен медал по време на Световната купа в Баку. Така гимнастичките ни си тръгват от столицата на Азербайджан с 5 медала- трите на ансамбъла и двата сребърни на Боряна Калейн и Катрин Тасева.

Грациите в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова, заменила контузената Теодора Александрова, постигнаха най-високо класиране и във финала на смесеното съчетание на три топки и две въжета.

Танцувалната композиция момичетата на Весела Димитрова изиграха с усмивка и много настроение, а това ги постави на върха, след 19.050.

Публикувахте от Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница в 29 април 2018 г.
Ансамбълът ни взе златото на пет обръча в Баку

Така грациите ни завоюваха трети медал в Азербайджан и общо втори златен.

Възпитаничките на Весела Димитрова триумфираха и във финала на пет обръча, а в многобоя се окичиха със среброто.

Втори на смесената композиция остана Япония с 18.000. Трети със същия резултат, но с по-слаба оценка за изпълнение Украйна.

Българските гимнастички Боряна Калейн и Катрин Тасева пък спечелиха два сребърни медала на финалите на отделните уреди на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Баку. Калейн се класира втора на бухалки, а Тасева е втора на лента.