/ БГНЕС
Стоте дни на кабинета на Бойко Борисов са пропиляно време за България, не бе поставен нито един от важните проблеми за българските граждани. Това заяви на пресконференция в централата на БСП Жельо Бойчев. От БСП направиха анализ на стоте дни на коалиционното управление на ГЕРБ и Обединените патриоти и управленската им програма.
 
Това е правителство на скандалите, корупцията и нестабилността, заяви Бойчев.

Кабинетът готов с управленската си програма

По думите му НДК, Боршош, "Суджук гейт" не са само изолирани явления, а очертават истинския профил на управлението. "Всичко се свежда само до едно - овладяване на икономиката, търговия с влияние, подчиняване на цели сектори", коментира той.

Тези 100 дни върнаха омразата, конфронтацията и разделението в българското общество, смята той. По думите му социалният диалог е замразен, свидетели сме на протести в МВР, хаос около проектите за модернизация на армията, опит за противопоставяне между институциите.
 
БГНЕС


Според него управляващите са показали, че предпочитат силата пред демокрацията, "суджука за малцина, вместо хляб за всички".

БСП: Скандали и злоупотреби се налагат като етикет на управлението на ГЕРБ

 
Управленската програма на ГЕРБ и ОП е чиновническа, без конкретни показатели, заяви Кирил Добрев. Според него документ с 65 приоритета, 236 цели и 902 мерки е програма без фокус, "нещо като пиян ловджия".
 
Българският гражданин не може да се види в тази програмата, заяви Добрев. По думите му единственото конкретно нещо в частта за образование е двойното увеличение на учителските заплати до края на мандата. Болезнен е въпросът с недостига на кадри в армията и полицията, смятат социалистите.
 
Според БСП България трябва да използва председателството на Съвета на ЕС за важните за страната въпроси. Ако продължаваме политиката на "йес-мените", ще седим отстрани и "ще подсмърчаме като бедни африкански сомалийчета", коментира Калоян Паргов.
 
България заслужава друг тип бъдеще и перспектива, заяви Жельо Бойчев. От БСП ще изработят алтернативен проектобюджет за 2018 г. с три основни стълба - доходи, образование и сигурност.
БТА