Дете на 2 години от Велики Преслав оставено без родителски надзор е пострадало по време на детска игра, съобщават от ОД на МВР-Шумен.
Момчето си играело в купето на паркиран автомобил. При играта си обаче освободило от скорост автомобила и той се задвижил.
След десет метра колата катастрофирала, а въздушните възглавници са се задействали.
Детето било откарано за преглед и прието в болницата в Шумен, където не били установени сериозни травматични увреждания.
В резултат на настъпили усложнения обаче, детето било повторно прието в шуменската болница с диагноза парализа на долни крайници и лява ръка.
Предстои да бъде назначена съдебномедицинска експертиза. Собственик и водач на автомобила е мъж на 38 години от Ново село. Той е родственик на пострадалото момче.
По случая е образувано е досъдебно производство