БСП предлага по-дълъг период на плащане за работещи на половин работен ден
БСП предлага по-дълъг период на плащане за работещи на половин работен ден / Sofia Photo Agency
БСП предлага по-дълъг период на плащане за работещи на половин работен ден
21976
БСП предлага по-дълъг период на плащане за работещи на половин работен ден
  • БСП предлага по-дълъг период на плащане за работещи на половин работен ден

БСП ще внесе законодателно предложение за удължаване периода на плащане за работниците, заети на половин работен ден. Това съобщи в Перник лидерът на социалистите Сергей Станишев.

Мярката, касаеща работниците, заети на половин работен ден, се отнася за повече от 500 български предприятия и над 100 000 души. БПС ще внесе законодателно предложение за удължаване на периода на плащанията, който веднъж вече бе коригиран от три на шест месеца, каза Сергей Станишев, като посочи, че така предприятията ще могат да опазят своя потенциал. Лидерът на БСП цитира тази мярка като част от изпълнявания в момента антикризисен план от правителството, но която е приета от предходния Министерски съвет. Извън нея Станишев заяви, че сегашното правителство няма антикризисна програма, а литературен план.

Експремиерът призова бившите министри и заместник-министри да говорят с ясни факти, за да застане БСП с конкретна политическа позиция относно нападките. В момента се води кампания за морално пречупване на БСП, за да няма алтернатива и опозиция.

Станишев определи като смешно, когато министри се изживяват като прокурори и говорят измислици, които после опровергават.