16 600 лева глоби наложи екоинспекцията
16 600 лева глоби наложи екоинспекцията / netinfo

        През октомври експертите от РИОСВ- Хасково са извършили проверки на 83 обекти. Дадени са 13 предписания за отстраняване на констатирани нарушения, съставени са 3 акта и са издадени 6 наказателни постановления на обща стойност 16 600 лв. Постъпилите суми по наложени санкции, включително  и за предходни месеци са на обща стойност 8 170лв.

        Дадени са предписания на Оловно-цинковия комбинат в Кърджали за временно прекратяване работата на инсталация за производство на олово и оловни сплави, също на 3 фирми за преустановяване на незаконен добив на подземни богатства,  на Община Минерални бани за почистване на ПЗ"Огледалната скара". Издадени са 2 заповеди за спиране на дейност за производство на въглища по открит способ.

        Акцент в контролната дейност през месеца са винарните в региона,  кариери за добив на подземни богатства и работата на ОЦК за спазване нормите за чистота на атмосферния въздух.  На Зеления телефон за месеца са постъпили 2 сигнала.